… skauting je životní styl

Pronájem tábořiště v Radenicích

Tábořiště se nachází 2,5 km východně od obce Radenice (kraj Vysočina, bývalý okres Žďár nad Sázavou), mapa KČT č. 84 (Velkomeziříčsko). Je umístěno na velké louce uprostřed smrkových lesů. Na konci louky se nachází rybník Kříšťany, kde je možnost koupání. Louka je dostatečně prostorná i na zbudování hřiště.

Vybavení: 30 podsadových stanů s podlážkami, kuchyň spojená s jídelnou (dřevěná konstrukce, plachtová střecha, kamna z cihel), Šakal (stan na nářadí), 2x hangár (vojenský stan – možno využít jako společenský stan), tee-pee (průměr 6 m), umývárna (2 koryta s celkem 8 kohoutky), stožár. Latrínu je třeba si vykopat (poskytneme nářadí, záchodová prkénka, plachty na zastřešení a zástěnu). Součástí vybavení tábořiště je i kuchyňské nádobí a pracovní nářadí.

Vodu je možné brát z nově zbudované studny přímo na tábořišti. K dispozici je také sprcha s teplou vodou.

Dřevo na topení je možno sbírat v okolních lesích, soušky kácet po dohodě s hajným. Nejbližší pila je ve Skleném nad Oslavou.

Nakupovat je možno v Jednotě Radenice (tel.: 566 535 360, adresa: Žďárská 55, Radenice), pro větší počet táborníků je nutno potraviny předem objednat. V obchodě si lze rovněž domluvit zasílání pošty. Případné větší nákupy jsou možné v Křižanově (9 km) nebo ve Žďáru nad Sázavou (20 km).

Nejbližší autobusová zastávka je v Radenicích, nejbližší vlaková zastávka se nachází ve Skleném nad Oslavou (3 km), které leží na trati Brno – Havlíčkův Brod – Praha.

Nejbližší kostel je v Borech (5 km), mše sv. začíná v 9.30 hod., jede tam autobus. V rybníku u tábořiště se dá koupat, patří rybářům, a proto nikdy nevíme, čím nás překvapí. Příjemnější koupání poskytuje Sklenský rybník (asi 3 km od tábora po lesní silničce); má písečné dno, které se svažuje velmi pomalu. Terén je vhodný pro cyklistiku (s Českými drahami lze dohodnout převoz kol ve zvláštním vagóně). Okolí poskytuje možnost výletů, např. gotický hrad Pernštejn, westernové městečko Šiklův Mlýn, zřícenina Mitrov, Santiniho Zelená Hora u Žďáru nad Sázavou.

Cena pronájmu tábořiště: 9500 Kč za týden (bez ohledu na počet táborníků).

Kontakt: Eva Menčlová, eva.menclova@skaut.cz

Fotomapy – letecké fotografie tábořiště:

mapa 1mapa 2mapa 3

Mapa:

 

Fotografie: